20 listopada to Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym roku to data szczególna. Połączona jest bowiem z 35. rocznicą podpisania Konwencji o Prawach Dziecka. Poznań dołącza do obchodów tego ważnego święta, symbolicznie podświetlając na niebiesko budynek urzędu miasta.

Restauratorzy spotkali się w Poznaniu, by rozmawiać o polskiej gastronomii. Podczas konferencji "Made for Restaurant" nie zabrakło wyzwań dla szefów kuchni i barmanów, którzy m.in. zmierzyli się z przepisami wygenerowanymi przez sztuczną inteligencję.

Spektakle muzyczne, galeria kostiumów, konferencje czy koncerty - to tylko niektóre z atrakcji czekających na uczestników festiwalu Czas na Teatr. Trzecia edycja wydarzenia rozpocznie się 21 listopada.

Poznań będzie jednym z pięciu europejskich miast, w których odbędzie się tzw. eksperyment przejściowy. Jego celem jest testowanie rozwiązań, które uczynią podróże rowerowe bardziej atrakcyjnymi. 

Poznań dołącza do ogólnopolskiej kampanii "Dzieciństwo bez przemocy". We wtorek, w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy Wobec Dzieci, na czerwono podświetlony zostanie budynek urzędu miasta przy placu Kolegiackim.

Trwają jesienno-zimowe kontrole urządzeń grzewczych. Strażnicy miejscy sprawdzają m.in. kategorię pieca oraz jakie materiały są do nich wrzucane. W ten sposób chcą przypomnieć, że piec domowy nie służy do spalania śmieci.

Poznańskie kluby sportowe, fundacje, stowarzyszenia i związki kultury fizycznej mogą już zgłaszać kandydatów do Stypendium Sportowego Miasta Poznania w kategorii seniora. Czas na to jest do 5 grudnia. Wsparcie finansowe jest skierowane do zawodników wyróżniających się wybitnymi osiągnięciami.

Wśród inwestycji realizowanych w Poznaniu są również te o znaczeniu lokalnym, jak przebudowa dróg osiedlowych. Przykładem mogą być ulice Walentego Stefańskiego i Eugeniusza Kwiatkowskiego na Świerczewie, które zyskały nowe nawierzchnie.

Liczba wyników na stronie
10