Do 23 grudnia można zgłaszać uwagi i propozycje zmian dotyczące koncepcji przebudowy skrzyżowań drogowo-kolejowych w ciągu ulic Starołęckiej i Umultowskiej.
Do 23 grudnia można zgłaszać uwagi i propozycje zmian dotyczące koncepcji przebudowy skrzyżowań drogowo-kolejowych w ciągu ulic Starołęckiej i Umultowskiej.
"Cicha noc", "Przybieżeli do Betlejem", a także inne znane pieśni i pastorałki zabrzmią podczas koncertu "Kolęda po sąsiedzku". Poznańscy seniorzy i seniorki w czwartek będą mogli rezerwować bezpłatne bilety.
"Cicha noc" to znana na całym świecie kolęda, którą co roku wykonują wspólnie mieszkańcy Poznania i obcokrajowcy mieszkający w stolicy Wielkopolski. Wszystko po to, by nieść przesłanie tolerancji i otwartości.
Wiadomo już, które pomysły zgłoszone w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2025 znalazły się na zwycięskiej liście. Blisko 6 tysięcy głosów zdobył mały projekt Rowerowy lepszy Poznań, którego celem jest poprawa przejazdów rowerowych. Fani jednośladów mają jednak więcej powodów do radości.
To wyjątkowa okazja dla poznańskich rzemieślników i rzemieślniczek - już w grudniu będą mogli wziąć udział w aukcji ZKZL i wylicytować lokal na pracownię. Wywoławcza stawka czynszu będzie aż o połowę niższa od standardowej.
Rzeźby Koziołków na placu Kolegiackim ponownie zyskały odświętne ubranka. Do zakładania strojów zaproszono dzieci z Przedszkola nr 115 "'Polanie''. To już 21 lat świątecznej tradycji!
Co zrobić w przypadku zadławienia u dziecka? Jak postępować, gdy przestanie ono oddychać? Dlaczego warto znać wagę malucha? Na te i wiele innych pytań odpowie ekspert podczas spotkań organizowanych przez Fundację re.akcja i Centrum Inicjatyw Rodzinnych.
Łamanie się opłatkiem, świąteczne potrawy dla potrzebujących i wspólne śpiewanie kolęd. To wszystko czekać będzie w sobotę, 14 grudnia na poznanianki i poznaniaków podczas kolejnej "Wigilii ze Smoleniem".
Rozpoczęła się rekrutacja na nowy trymestr zajęć w Uniwersytecie Otwartym UAM. To kursy i szkolenia adresowane dla mieszkanek i mieszkańców Poznania i Wielkopolski, od 16. roku życia, bez względu na poziom dotychczasowego wykształcenia.
Jest niewidoczny, bezwonny i wyjątkowo niebezpieczny. Tlenek węgla, zwany też "cichym zabójcą", każdego roku w Polsce powoduje śmierć kilkudziesięciu osób, a jeszcze więcej ulega zatruciu. Aby zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania zorganizował konkurs, w którym do wygrania są czujniki czadu - urządzenia ratujące życie.