Poznań Biznes Partner uczestniczył w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości

W dniach 18-24 listopada 2024 r. odbywał się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, wydarzenie które przyciągnęło przyszłych i obecnych przedsiębiorców oraz ekspertów i na szereg wydarzeń, szkoleń i warsztatów dotyczących zakładania i prowadzenia biznesu również w Poznaniu.

Grupa kilkudziesięciu uczniów szkół ponadpodstawowych uczestnicząca w szkoleniu w reprezentacyjnej sali Urzędu Miasta Poznania. Siedzą na krzesłach w kilku rzędach, w tle widać prowadzącą i prezentację multimedialną wyświetlaną na ekranie. - grafika artykułu
Szkolenie z zakładania własnej działalności gospodarczej dla młodzieży z poznańskich szkół ponadpodstawowych

W ramach tego wydarzenia, Poznań Biznes Partner, ośrodek doradczo-szkoleniowy Urzędu Miasta Poznania Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa wspierający przedsiębiorczość, odegrał znaczącą rolę, organizując szkolenia i warsztaty z zakładania działalności gospodarczej, marketingu internetowego, liderstwa, umiejętności miękkich, z zakresu podatku VAT oraz doradztwa prawnego.

Poznań Biznes Partner zaproponował szereg zajęć, mających na celu wsparcie osób, które planują rozpocząć własną działalność gospodarczą, w tym również młodzież z poznańskich szkół ponadpodstawowych. Szkolenia obejmowały tematy takie jak: tworzenie biznesplanu, znalezienie finansowania, marketing, zarządzanie zasobami ludzkimi oraz prawne i podatkowe aspekty prowadzenia działalności gospodarczej. Wykładowcy, będący ekspertami w swoich dziedzinach, udzielili uczestnikom praktycznych wskazówek i porad, które mogą pomóc w przejściu od pomysłu do rzeczywistej działalności.

Specjaliści z Poznań Biznes Partner prowadząc szkolenia z zakładania działalności gospodarczej zwrócili również uwagę na tzw. działalność nierejestrową, czyli działalność gospodarczą prowadzoną bez rejestracji w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Zajęcia edukowały uczestników na temat korzyści i zagrożeń związanych z prowadzeniem takiej działalności. Wykładowcy podkreślali zalety prowadzenia tego rodzaju działalności, która może być świetnym sposobem na przetestowanie swojego pomysłu biznesowego przed założeniem indywidualnej działalności rejestrowej. Działalność nierejestrowa jest bardzo dobrym, prostym i legalnym sposobem na dodatkowy zarobek również dla młodzieży. Nie można zapominać o obowiązkach, które w takiej działalności naturalnie również występują, lecz jest ich niewiele i są bardzo przystępne.

W szkoleniach, które odbywały się w głównej siedzibie Urzędu Miasta Poznania przy Placu Kolegiackim uczestniczyli m.in. uczniowie z zespołów szkół Budowlano-Drzewnych, Handlowych, z Oddziałami Sportowymi nr 1, Zawodowych nr 2 i 6 oraz liceów nr IX i XII, a także z Technikum Energetycznego - razem ponad 200 osób. Szkolenia dla uczniów zorganizowano przy współpracy z Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu. Wydarzenie zostało objęte patronatem Prezydenta Miasta Poznania. W zeszłym tygodniu pracownicy Wydziału odwiedzili również Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica oraz Zespół Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika, aby również zaprezentować tematykę otwierania własnej firmy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i aktywność podczas szkoleń. We wszystkim szkoleniach i warsztatach zorganizowanych w trakcie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości przez Poznań Biznes Partner uczestniczyło łącznie ponad 320 osób. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Poznaniu był nie tylko okazją do wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów, ale również do edukacji i wsparcia przedsiębiorców. Poznań Biznes Partner również wniósł swój wkład w organizację wydarzeń, które miały na celu pomoc uczestnikom w rozwoju swoich biznesów i zrozumieniu zagadnień związanych z działalnością gospodarczą.