Ocena umowy najmu mieszkania, doradztwo w zakresie prawa pracy, a także mediacja z kłopotliwym sąsiadem - to tylko niektóre zagadnienia, z jakimi można zgłosić się do specjalistów udzielających wsparcia w ramach punktów bezpłatnej pomocy prawnej i porad obywatelskich. Obecnie w Poznaniu działają 22 takie miejsca. 

Wykonawca wiaduktów w ciągu ul. Lutyckiej i Golęcińskiej koncentruje się nie tylko na robotach ziemnych - trwają również prace związane z betonowaniem i zbrojeniem konstrukcji. Dzięki inwestycji przejazd ulicami Lutycką i Golęcińską nie będzie wiązał się z oczekiwaniem na otwarcie przejazdów kolejowych na linii łączącej Poznań z Piłą.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Poznania ostrzeżenie drugiego stopnia (w skali trzystopniowej) przed upałem. Temperatura może sięgnąć nawet 33 stopni Celsjusza. Możliwe są też burze z gradem.

Poznański Ogród Zoologiczny ma nowego dyrektora - to Piotr Przyłucki, specjalista z doświadczeniem, który wcześniej pracował w ośrodkach hodowlanych oraz zoo w Polsce i w Europie. Swoje obowiązki obejmie 15 lipca.

Ogłoszono przetarg na przebudowę ulicy Henryka Sienkiewicza. Nowa zieleń pojawi się między ulicami Mikołaja Reja i Jana Kochanowskiego. Powstanie też nowy skwer. To kolejne odbruki na Jeżycach.

Hanna Suchocka, stowarzyszenie "Zupa Na Głównym" oraz zespół "Siewcy Lednicy" - to laureaci III edycji Nagrody Stukot'56 - odgłosy Czerwca. Statuetki w kształcie okuloka - robotniczego drewniaka - otrzymują osoby, które propagują wartości ważne dla bohaterów poznańskiego zrywu: wolność, godność i prawa człowieka.

Lokalne księgarnie są obok bibliotek publicznych najbardziej przyjaznymi miejscami kontaktu mieszkanek i mieszkańców z literaturą. Uchronienie ich przed sieciową konkurencją to jeden z powodów ogłoszenia przez Miasto Poznań i Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych nowego programu wsparcia. Jest on skierowany właśnie do właścicieli lokalnych księgarni i antykwariatów.  

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, otrzymał od rady miasta wotum zaufania oraz absolutorium. Radni uznali w ten sposób, że stolica Wielkopolski jest dobrze zarządzana, a jej budżet - prawidłowo wykonany.

Już 27 czerwca rozpoczną się atrakcje w ramach Kulturalnego Starego Rynku. Na poznaniaków i poznanianki czekają spektakle, kino plenerowe i koncerty. Cykl bezpłatnych wydarzeń potrwa do końca wakacji. 

Już na początku lipca piesi będą mogli korzystać z kolejnych wyremontowanych chodników. Tym razem prace prowadzone będą na ul. Chlebowej i przy skrzyżowaniu ul. Krańcowej i Gnieźnieńskiej. W wakacje piesi będą mogli także korzystać z równej nawierzchni na Ławicy. 

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zwiększą liczbę wizyt krwiobusa na Dworcu autobusowym Poznań Główny. W pierwszym miesiącu wakacji będzie można oddać krew we wtorki, czwartki, piątki i dodatkowo w dwa poniedziałki.

W najbliższe noce na skrzyżowaniu ulic Garbary, Kazimierza Wielkiego i Krakowskiej odbędą się prace w ramach budowy nowej infrastruktury rowerowej w rejonie parku im. Tadeusza Mazowieckiego. Konieczne będą zmiany w organizacji ruchu, w czasie których realizowane będą roboty związane z kanalizacją deszczową.

Na skrzyżowaniu ul. Radojewo i Franciszka Jaśkowiaka rozpoczęły się prace związane z budową chodnika, oświetlenia i nowej platformy przystankowej. Na wtorek, 25 czerwca, planowane są zmiany dotyczące przystanku autobusowego w rejonie tego skrzyżowania.

Po raz kolejny poznanianki i poznaniacy będą mogli spędzić letnie wieczory z dobrymi filmami na świeżym powietrzu. Pierwszy seans kina #Na Wolnym odbędzie się już 5 lipca - wtedy na ekranie zobaczyć będzie można dzieło "Najgorszy człowiek na świecie"

Przy wielu poznańskich ulicach można zobaczyć kwitnące kwiaty. Szczególnie duży podziw budzą róże. Ten gatunek doskonale nadaje się też do przydomowych ogródków. Jakie odmiany rosną na danej ulicy, rondzie, czy też skwerze?

Koncerty, wystawy, spektakle, warsztaty, seanse filmowe, pokazy kulinarne, spacery z przewodnikiem - to tylko część atrakcji przygotowanych z okazji Imienin Patronów Poznania: świętych Piotra i Pawła. Wszystko to czeka na poznanianki i poznaniaków na placu Kolegiackim, Ostrowie Tumskim i Śródce pod koniec czerwca. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Od 25 do 30 czerwca odbywać się będzie 17. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator. Poznaniacy i poznanianki będą mieli okazję zobaczyć setki filmów z całego świata. Wygrana w jednym z konkursów ułatwia drogę do oscarowej nominacji. 

W niedzielę, 23 czerwca, pod tablicami Romka Strzałkowskiego, Petera Mansfelda oraz pod tablicą na budynku szpitala im. F. Raszei uczczono 68. rocznicę wydarzeń z Czerwca 1956 r. W imieniu wszystkich mieszkańców i mieszkanek Poznania kwiaty złożył Grzegorz Ganowicz, Przewodniczący Rady Miasta Poznania oraz Natalia Weremczuk, zastępczyni prezydenta miasta.

Wybrano laureatów X edycji Konkursu 30/30 na najlepszą okładkę płytową. Nagrody wręczono podczas wernisażu wystawy pokonkursowej w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru.

U zbiegu ul. Kassyusza i Galla Anonima powstał park kieszonkowy. To realizacja zwycięskiego projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego "Cała wuchta zieleni dla Jeżyc!". 

Pierwszy weekend wakacji oferuje wachlarz możliwości spędzenia wolnego czasu nie tylko dla najmłodszych. Na mieszkańców i mieszkanki miasta czekają muzyczne doznania podczas Festiwalu Ethno Port 2024, sportowe emocje na Enea Poznań Open 2024, okazja do rodzinnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu podczas pikniku Poznań w formie i wiele więcej atrakcji.

Liczba wyników na stronie
30