Warsztaty edukacyjne, inspirujące wystawy, pasjonujące rozmowy - to wszystko czeka na dzieci i dorosłych w Palmiarni Poznańskiej. W sobotę i niedzielę będzie tam obchodzony Dzień Jeża. Chętni dowiedzą się wielu ciekawych informacji na temat tych sympatycznych zwierząt, np. że nie można budzić ich w okresie jesienno-zimowym oraz co zrobić, gdy potrzebują naszej pomocy.

Uczniowie liceów, techników i szkół branżowych już po raz trzeci sprawdzą swoją wiedzę o ekologii i ochronie środowiska. Prezydent Poznania objął test honorowym patronatem. 

Nadchodzący weekend z pewnością upłynie poznaniankom i poznaniakom pod hasłem świętomarcińskich rogali i gęsiny, a to wszystko za sprawą obchodów Imienin Ulicy Święty Marcin. Z okazji 11 listopada ulicą Grunwaldzką przemknie Bieg Niepodległości. A poza tym będą zaskakujące koncerty, spektakle i niezwykłe inicjatywy osiedlowych ośrodków kultury.

W nocy z 8 na 9 listopada - z piątku na sobotę - wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Golęcińskiej i niewielki fragment ul. Wojska Polskiego. Z tego względu wprowadzone zostaną objazdy. Nie będą one dotyczyły autobusów, które dzięki budowie tymczasowej drogi pojadą stałymi trasami.

Nie lada gratką dla psiarzy będą Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych, które odbędą się od 8 do 10 listopada na terenie MTP. Spośród tysiąca machających ogonów wybrane zostaną te najpiękniejsze. O swoich działaniach opowiedzą też przedstawiciele Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu.

Znani są już laureaci i wyróżnieni w miejskim konkursie na najpiękniejsze ogródki, balkony, tarasy, działki i inne zielone aranżacje. W tym roku uhonorowano ponad 20 osób i instytucji. W czwartek na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się uroczysta gala, podczas której statuetki wręczył im Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Ruszył internetowy plebiscyt, w którym poznanianki i poznaniacy decydują o tym, kto otrzyma Nagrodę Mieszkańców w konkursie Poznański Wolontariusz Roku 2024. Wybierać można spośród wcześniej zgłoszonych osób, grup, firm, instytucji i organizacji angażujących się w społeczną działalność w stolicy Wielkopolski i jej okolicach. Głosy przyjmowane będą do 20 listopada poprzez formularz online. 

Na budynku przy ulicy Św. Wawrzyńca 26 powstał mural nawiązujący do organizowanego od ponad 30 lat konkursu "Zielony Poznań". Dzieło nie tylko zachęca mieszkańców do udziału w zabawie, ale też promuje kształtowanie postaw proekologicznych, a nawet minimalizuje zanieczyszczenia powietrza. Do jego powstania użyto bowiem specjalnej farby.

Podczas listopadowych szkoleń organizowanych przez Poznań Biznes Partner będzie można dowiedzieć się m.in. jak wcielić w życie własny pomysł na biznes, a także jak skutecznie wykorzystać potencjał TikToka do promocji swojej firmy.

11 listopada w Poznaniu jak zwykle będzie wyjątkowy. Tego dnia na ul. Święty Marcin pojawią się barwne postaci korowodu, który zakończy się uroczystym przekazaniem kluczy do bram miasta świętemu Marcinowi. Na imieninowych gości i gościnie będą czekać animacje, warsztaty czy koncerty. Wszystko pod hasłem "Czyń dobro".

5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Koordynatora Wolontariatu. Poznań docenia działania mieszkańców na rzecz innych osób. Dlatego oficjalnie przyjął program rozwoju wolontariatu miejskiego. Taką decyzję podjęli radni na wtorkowej sesji rady miasta.

Schroniska, ogrzewalnie, jadłodajnie, Mobilny Punkt Wsparcia - to tylko niektóre formy pomocy, jakie dostępne są w Poznaniu dla osób w kryzysie bezdomności. Ruszyła wspólna akcja miejskich służb i organizacji pozarządowych.

Po ponad dwóch miesiącach od sierpniowej tragedii w kamienicy przy ul. Kraszewskiego, 11 listopada znów tą ulicą pojadą tramwaje linii numer 2. Zanim to jednak nastąpi, trzeba zamontować sieć trakcyjną, a następnie wykonać konieczne prace przyłączeniowe. Wymusi to zmiany w komunikacji na liniach autobusowych nr 164, 219 i 258 od 5 do 8 listopada oraz na liniach tramwajowych nr 2, 8 i 18 w dniach 6 i 7 listopada. W tych dniach ulica będzie też zamknięta dla samochodów. Zmieni się też organizacja ruchu na ulicach dojazdowych do ul. Kraszewskiego.

Mieszkający w Poznaniu i płacący tu podatki  zapłacą mniej niż pozostali za pozostawienie samochodu w strefach płatnego parkowania. Takie udogodnienie ma nagrodzić tych, którzy już składają coroczne deklaracje w stolicy Wielkopolski, ale także zachęcić do wpisania aktualnego miejsca zamieszkania w deklaracji PIT. Według aktualnych wyliczeń w przyszłym roku każde 1000 osób, które to zrobią, zapewni wpływ około 5 milionów zł, który będzie mógł wykorzystany dla mieszkańców. 

11 nowych sal gimnastycznych, 90 zmodernizowanych boisk oraz 24 bieżnie lekkoatletyczne i skocznie, służące do skoku w dal - to wszystko udało się zrealizować w Poznaniu w ciągu ostatnich 10 lat. A to nie koniec. W planach jest m.in. budowa kolejnych hal i boisk sportowych. 

Tańsze bilety na spektakle teatralne i seanse w kinie Muza, niższe ceny za zostawienie samochodu na parkingu Park&Ride, wejścia za złotówkę na basen - to tylko część propozycji, jakie jesienią można znaleźć w programie OK Poznań. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. 

Urzędnicy z Wrocławia przyjechali do Poznania, by porozmawiać o działaniu rad osiedli. Stolica Wielkopolski może być wzorem dla innych miast, jeśli chodzi o współpracę z jednostkami pomocniczymi. 

Co zrobić, by zaoszczędzić aż 700 litrów wody tygodniowo? Jak zrezygnować z plastiku i dzięki temu zachować w portfelu nawet tysiąc złotych rocznie? W jaki sposób wyłapywać "wampiry energetyczne" i skutecznie oszczędzać prąd? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czekają w Maltańskim Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym w Poznaniu, gdzie do 22 listopada można odwiedzić EkoEksperymentarium - interaktywną wystawę o ekologii na co dzień. Wstęp jest bezpłatny.

Liczba wyników na stronie
30