Katarzynka, otwarcie lodowiska na Starym Rynku, charytatywna "Aukcja dla domu" czy inauguracja Studyjnej Galerii Sztuki Starożytnej w Muzeum Narodowym - to tylko wybrane z wydarzeń, które w ten weekend czekają na poznaniaków i poznanianki. Tradycyjnie nie zabraknie również spektakli, koncertów i interesujących wystaw.

MPK Poznań oraz Stowarzyszenie Klub Miłośników Pojazdów Szynowych zapraszają do wspólnego świętowania dnia św. Katarzyny, patronki tramwajarzy, opiekunki przewoźników. Wydarzenia związane z obchodami zaplanowano na niedzielę, 24 listopada.

W sobotę, 23 listopada, o godz.17:30 rozpocznie się ostatni ekstraklasowy mecz w tym roku Lecha na stadionie miejskim. Rywalem Lecha będzie GKS Katowice. Najszybciej i najwygodniej na ul. Bułgarską można dotrzeć komunikacją publiczną, zwłaszcza tramwajami. Dla posiadaczy biletów i karnetów jest ona przed i po meczu darmowa. Pozwoli to ominąć korki i inne utrudnienia. Ci, którzy muszą dojechać na miejsce samochodami, mogą skorzystać z parkingów, skąd łatwo dotrą na mecz pieszo lub komunikacją miejską. Zmieni się organizacja ruchu, więc warto zaplanować podróż.

Późna jesień i zima to trudny czas dla wielu ptaków. Warto wiedzieć, jak im pomóc, by przetrwały mrozy i głód. Osoby, które zdecydują się na dokarmianie zwierząt, powinny jednak robić to z głową. Zakład Lasów Poznańskich zachęca do przestrzegania kilku prostych, ale ważnych zasad.

Choinka - czy to sztuczna czy żywa - nie musi wcale uginać się od drogich bombek czy kolorowych lampek. Ozdoby można zrobić samemu i to z wykorzystaniem materiałów ekologicznych i surowców wtórnych. Do tego zachęca Zakład Zagospodarowania Odpadów, organizator konkursu na ekochoinkę, skierowanego do poznańskich przedszkolaków.  

Już 23 listopada odbędzie się 15. edycja Dnia Otwartego Notariatu. To ogólnopolska akcja edukacyjna, w czasie której każdy może bezpłatnie skonsultować się z notariuszem. Jej tegorocznym tematem przewodnim jest uniknięcie konfliktów majątkowych w rodzinie. Jest on kluczowy w kontekście dziedziczenia, przekazywania majątku i zabezpieczenia bliskich.

 - Pomagam innym, uświadamiam, że nie ma sytuacji bez wyjścia, wyciągam pomocną dłoń, towarzyszę w zmianie na lepsze, staram się usłyszeć i wysłuchać drugiego człowieka... - tak o swojej pracy mówią pracownice socjalne z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu. Zawód ten wykonują głównie kobiety, choć są w tym gronie również panowie. 

Jak odbierają otoczenie osoby niewidzące? Jaki jest Poznań, gdy tylko słuch, dotyk i węch pozwalają poznać miasto? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w "Niewidzialnej Ulicy" - wyjątkowym miejscu, które właśnie obchodzi piątą rocznicę swojego istnienia.

Jak prawa człowieka mogą zmieniać życie w naszych miastach? Dlaczego warto tworzyć przestrzeń publiczną dostępną dla każdego? To tylko niektóre kwestie, o jakich rozmawiać będą eksperci i urzędnicy z całej Europy podczas I Międzynarodowej Konferencji Miast Praw Człowieka w Poznaniu.

Muzeum Narodowe w Poznaniu z dumą zaprasza na otwarcie Studyjnej Galerii Sztuki Starożytnej - nowej, unikalnej przestrzeni, która łączy funkcje ekspozycyjne, edukacyjne i badawcze. Uroczysta inauguracja odbędzie się 23 listopada 2024 roku w odnowionych podziemiach starego gmachu.

Pomoc psychologów, terapeutów, prawników, a także bezpieczna i przyjazna przestrzeń, w której można opowiedzieć dorosłym wszystko - nawet najtrudniejsze historie. To właśnie czeka na młodych ludzi w Centrum Pomocy Dzieciom. Pierwsza taka placówka w Poznaniu właśnie oficjalnie zaczęła swoją działalność.

W dniach 29 listopada - 1 grudnia w Poznaniu odbędzie się 6. edycja Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza. Oprócz rywalizacji najlepszych chórów w programie przewidziano liczne warsztaty i koncerty.  

Restauratorzy spotkali się w Poznaniu, by rozmawiać o polskiej gastronomii. Podczas konferencji "Made for Restaurant" nie zabrakło wyzwań dla szefów kuchni i barmanów, którzy m.in. zmierzyli się z przepisami wygenerowanymi przez sztuczną inteligencję.

Liczba wyników na stronie
20