W trakcie jesiennych prac w ogrodzie warto zwrócić uwagę na obecność jeży. Aktualnie zwierzęta te przygotowują się do zimy - szukają miejsc do hibernacji oraz materiałów do budowy gniazda. Warto na nie uważać także na drogach, gdzie stają się częstymi ofiarami. 

Około stu poznańskich przedszkoli może pochwalić się nowoczesnym wyposażeniem kuchni. Dzięki piecom konwekcyjno-parowym dzieci jedzą jeszcze zdrowiej. To innowacyjne urządzenie łączy w sobie działanie tradycyjnego piekarnika z funkcją gotowania na parze. 

Jesienią wracają spotkania w ramach Srebrnego Fyrtla - Senioralnego Miejsca Współpracy. To przestrzeń dla osób w dojrzałym wieku, które chcą aktywnie uczestniczyć w kulturalno-edukacyjnej ofercie miasta.

Już po raz 4. w stolicy Wielkopolski odbywa się konferencja poświęcona rynkowi zamówień publicznych. To dwudniowe wydarzenie rozpoczęło się w poniedziałek na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Spotkanie oficjalnie otworzył prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. 

Autorzy najlepiej zaprojektowanych i zrealizowanych w 2023 roku obiektów architektonicznych mają szansę na zdobycie Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro. Nominować może każdy: mieszkańcy, inwestorzy czy architekci, w tym autorzy zgłaszanego projektu. Warto się pospieszyć. Zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko kilka dni, do czwartku 3 października.

We wtorek, 1 października w Poznaniu rozpocznie się obowiązkowa deratyzacja, która potrwa do końca miesiąca. Celem akcji jest przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych, przenoszonych przez szczury i myszy. Właściciele i zarządcy nieruchomości na terenie miasta muszą wyłożyć specjalistyczne preparaty do zwalczania gryzoni. Służby będą kontrolować przestrzeganie tego obowiązku.

Młodzi poznaniacy i poznanianki z Piątkowa zyskali nowy plac zabaw. W parku Tadeusza Kasserna na os. Bolesława Chrobrego stanęła ponad 7-metrowa konstrukcja linowa, służąca do wspinaczki oraz zjeżdżalnia w formie rakiety. Projekt zrealizowano w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2024.

Spotkania, wykłady, spacery, porady prawne i zdrowotne, zniżki na wybrane spektakle i seanse - to wszystko w najbliższych tygodniach czekać będzie na poznaniaków i poznanianki w dojrzałym wieku. Ruszają "Senioralni. Poznań". 

Od soboty, 28 września, tramwaje znów będą jeździć ulicą Roosevelta. Wkrótce na jezdnię wrócą też samochody. Do swoich domów mogą wrócić mieszkańcy budynków sąsiadujących z rozbieraną kamienicą nr 8. 

Czy miejska zieleń może służyć jako element terapii, który wpływa na poprawę samopoczucia i szybszy powrót do zdrowia? Takie nowoczesne podejście przyświeca Miastu Poznań. Dzięki współpracy z lekarzami oraz specjalistami z różnych dziedzin, pacjenci mogą korzystać z możliwości leczenia, wspieranego przez kontakt z przyrodą. Pierwsze zajęcia w plenerze odbyły się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Przybyszewskiego.

Poznaniacy i poznanianki uczcili 85. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. W imieniu mieszkańców miasta kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym to historyczne wydarzenie złożył Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania oraz Łukasz Kapustka, wiceprzewodniczący rady miasta.

170 projektów zakwalifikowało się do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2025. Wszystkie mają już nadane numery. Głosowanie będzie trwało od 7 do 28 października. Tym razem do wydania jest aż 28 mln zł - o 1,4 mln zł więcej niż w poprzedniej edycji PBO. 

W ostatni weekend września na poznaniaków i poznanianki czeka pełna niespodzianek Noc Naukowców oraz pyszne jedzenie - podczas Jedzielni i na targach Smaki Regionów. W sobotę zaś symboliczne klucze do Miasta przejmą seniorzy i seniorki, rozpoczynając październikowy cykl spotkań i warsztatów.

Już w najbliższą sobotę symboliczne klucze do Miasta zostaną przekazane starszym poznaniankom i poznaniakom. Tak rozpoczną się tegoroczni "Senioralni" - czyli cykl wydarzeń i spotkań dla osób w wieku 60+, które będą odbywać się przez cały październik. 

Liczba wyników na stronie
20