Noc w Palmiarni
Pierwsza w tym roku Noc w Palmiarni przeniesie odwiedzających w ciepłe klimaty słonecznej Hiszpanii, a dokładniej do Andaluzji. Postarają się o to tancerki z grupy tanecznej Compañia Espacio Flamenco, które rozgrzeją publiczność. Występ, stworzony przez Ewę Jakubiec, Alicję Chwieduk, Konstancję Łazową oraz Emilię Maciejewską, będzie podróżą przez style tańca prosto z Sevilli, Kadyksu i Granady. Zaplanowano trzy pokazy odbywające się w następujących godzinach: 20.45, 21.30 i 22.15.
Występy taneczne i słynna roślinność Poznańskiej Palmiarni to nie jedyne atrakcyjne elementy wieczoru. Swoją rolę odegra także gra świateł. Pawilon I, czyli miejsce goszczące subtropikalną florę oraz pawilon VII, w którym znajdują się rośliny wodne, będą specjalnie oświetlone. Niektóre części palmiarni będą przyciemnione, dlatego organizatorzy przypominają, że warto zabrać ze sobą latarki, aby w pełni korzystać z przygotowanych atrakcji.
Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20.00 i potrwa do 2.00 w nocy, jednak wejście będzie możliwe do godz. 1.00. Wejściówki dostępne są w cenie biletów do palmiarni, tj. 12 złotych (ulgowy) oraz 16 złotych (normalny). Dostępne są online pod linkiem:Noc w Palmiarni TOBILET.PL lub do nabycia w kasie w dniu wydarzenia bezpośrednio przed wejściem.
Kolejna - po kwietniowej - odsłona nocnego zwiedzania odbędzie się w lipcu tego roku. Warto czekać na dokładny termin, ponieważ można spodziewać się kolejnych występów tanecznych, tym razem w klimatach hawajskich. Dokładne informacje na temat wiosennej edycji, aktualności dotyczące przyszłych wydarzeń i wiele więcej znajdują się na stronie internetowej Poznańskiej Palmiarni.
Palmiarnia Poznańska już od ponad stu lat znajduje się w parku Wilsona, będąc najstarszym i największym tego typu ogrodem w Polsce i jednym z najstarszych w Europie. Odwiedzających czeka tam niezapomniana podróż po odległych kontynentach wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych. Wrażenia dodatkowo wzbogacają dźwięki żywych ptaków, szum wody i akwaria pełne egzotycznych ryb.
W dziewięciu pawilonach prezentowanych jest ponad tysiąc gatunków roślin, w tym 50 wodnych gatunków umieszczonych w akwariach wraz ze 170 gatunkami ryb. Poszczególne pawilony prezentują florę określonej strefy klimatycznej, w tym klimatu umiarkowanego, subtropikalnego, tropikalnego, sukulenty i kserofity Starego i Nowego Świata, a także roślinność sawanny.
Misją Palmiarni Poznańskiej jest popularyzacja wiedzy dotyczącej fauny i flory różnych stref klimatycznych, prowadzenie pozaszkolnej edukacji przyrodniczej, a także podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa, zwłaszcza w zakresie:
- ochrony gatunkowej roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem,
- problemu zanikania unikalnych siedlisk przyrodniczych i ocieplania klimatu,
- gospodarowania odpadami.
Liczba zwiedzających przebywających jednocześnie w Palmiarni Poznańskiej jest ograniczona ze względów bezpieczeństwa, dlatego wejście na wydarzenie może być czasowo wstrzymane. Po osiągnięciu limitu osób w, czekający będą sukcesywnie wpuszczani wraz z opuszczaniem pawilonów przez innych zwiedzających.
AG