Już 7 kwietnia Polacy wybiorą swoich przedstawicieli w samorządach. Każdy, kto mieszka w Poznaniu i chce tu głosować, może to zrobić składając wniosek o ujęcie w stałym obwodzie głosowania lub meldując się w stolicy Wielkopolski. Dzięki temu mieszkaniec zostanie wpisany do Centralnego Rejestru Wyborców. Obie sprawy najwygodniej załatwić online.

Na zawodach Pucharu Świata w Kairze drużyna polskich florecistek wywalczyła kwalifikację olimpijską. To powrót po 12 latach kobiecej reprezentacji w tej dyscyplinie na igrzyska. Polską ekipę tworzą zawodniczki poznańskich klubów - AZS UAM i AZS AWF. 

W ostatni weekend ferii najmłodsi mogą wybrać się na spektakl oraz zimowe warsztaty lub zgłębić świat nauki i wziąć udział w fascynujących eksperymentach. Na dorosłych czekają liczne koncerty, wystawy, seanse filmowe i sztuki teatralne. W drugą rocznicę wybuchu pełnoskalowej wojny w Ukrainie poznaniacy i poznanianki pamiętają także o naszych wschodnich sąsiadach. 

Na poznańskiej Cytadeli uczczono kolejną rocznicę zakończenia okupacji niemieckiej i walk o Poznań. Uczestnicy uroczystości pamiętają także o tym, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Tak jak w roku ubiegłym, w związku z toczącą się wojną w Ukrainie, obchody odbyły się pod Dzwonem Pokoju.

23 lutego to Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. To poważna choroba, która dotyka miliony osób w Polsce, także młodych ludzi. Dlatego Miasto rozpoczyna dyskusję o tym, jak wspierać zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży - ruszyły zapisy na konferencję, poświęconą tej tematyce. 

Ponad 200 tabliczek z herbem Poznania zawiśnie wkrótce na murach poznańskich szkół i przedszkoli. Pierwsza z nich pojawiła się już na ścianie liceum św. Marii Magdaleny. Widać na niej odświeżoną wersję tarczy herbowej z 1997 roku.

15 marca mija termin płatności pierwszej raty podatku od nieruchomości. To ważne źródło wpływów do miejskiego budżetu. Dzięki niemu finansowane są liczne projekty służące mieszkańcom. Podatek można zapłacić bez wychodzenia z domu poprzez aplikację i serwis mObywatel.

Warsztaty, prelekcje oraz wiele innych atrakcji - to wszystko czeka podczas XXVIII Targów Edukacyjnych, które odbędą się 8-10 marca na MTP. To tutaj przez trzy dni młodzież, która stoi przed wyborem dalszej drogi kształcenia, będzie miała możliwość zapoznania się z ofertą dziesiątek szkół. Wstęp na wydarzenie jest biletowany, ale bezpłatny dla uczniów, nauczycieli i bibliotekarzy.

Gdzie leżą granice wolności słowa? Czy da się jeszcze zmienić język debaty publicznej? Gdzie szukać dziś wzorców językowych i kogo naśladować? Na te pytania szukali odpowiedzi uczestnicy Poznańskiej Debaty o Języku im. prof. T. Zgółki.

82 lata temu żołnierze Armii Krajowej i mieszkańcy Chwaliszewa zniszczyli magazyny Wehrmachtu w porcie rzecznym nad Wartą. W środę hołd bohaterom spektakularnej akcji oddali przedstawiciele władz lokalnych i regionalnych, kombatanci oraz dyrekcja pobliskiej szkoły.

Strażnicy miejscy nie tylko kontrolują, ale także edukują poznaniaków i poznanianki na temat dostosowania urządzeń grzewczych do zapisów uchwały antysmogowej. Wyposażeni w materiały informacyjne odwiedzają mieszkańców kolejnych poznańskich osiedli. 

Wraz z wiosną wracają spotkania w ramach Srebrnego Fyrtla - Senioralnego Miejsca Współpracy. To przestrzeń dedykowana osobom w dojrzałym wieku, które chcą aktywnie uczestniczyć w kulturalnej ofercie miasta i jednocześnie być jej twórczyniami i twórcami.

Poziom Warty w Poznaniu przekroczył poziom ostrzegawczy. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie powinno jednak dojść do stanu alarmowego. Miasto Poznań jest jednak przygotowane na każdą ewentualność. O zachowanie ostrożności proszeni są również poznaniacy i poznaniaki. 

Na wtorek, 20 lutego zaplanowany jest kolejny protest rolników. Tym razem ciągniki nie wjadą jednak do centrum miasta, lecz będą blokowały drogi dojazdowe do Poznania. Kierowców i pasażerów podmiejskiej komunikacji autobusowej czekają utrudnienia - zwłaszcza na drogach z Komornik, Tarnowa Podgórnego, Zakrzewa, Golęczewa i Kostrzyna.

17 lutego to Światowy Dzień Kota. Każdy może pomóc tym zwierzętom, włączając się w kocią zbiórkę organizowaną przez Miasto. Karmę można przynosić do urzędu lub wybranych miejskich jednostek.

Spektakle teatralne, seanse filmowe, twórcze warsztaty, a nawet potańcówka przy dźwiękach tradycyjnych instrumentów - to wszystko czeka na dzieci w czasie pierwszego feryjnego weekendu. Nie zabraknie też atrakcji dla starszych poznaniaków. Dorośli mogą wybrać się na koncert, do teatru, a nawet wziąć udział... w rokokowym kursie uwodzenia.  

Wejścia na basen i korty tenisowe MOS za złotówkę, tańsze bilety do zoo, gratisy w Termach Maltańskich - to tylko część atrakcji, jakie czekają na użytkowników programu OK Poznań. Aby z nich skorzystać, trzeba rozliczyć PIT w Poznaniu - warto to zrobić!

Kryminały, horrory, biografie, debiuty, powieści historyczne czy fantasy i wiele innych publikacji, reprezentujących różne gatunki literackie, walczy o tytuł Książki Roku 2023. Głosować można do końca lutego. Organizatorem plebiscytu jest Lubimyczytać.pl. Akcja została objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania. 

Liczba wyników na stronie
30