We wtorek, 21 stycznia odnotowano przekroczenie stężenia pyłów drobnych PM10. Prognozuje się jego utrzymanie. Dlatego osoby posiadające w domach bardziej ekologiczne źródła ciepła nie mogą palić w kominkach opalanych drewnem, piecach kaflowych i kotłach węglowych niespełniających wymogów ekoprojektu. Zakaz obowiązuje w środę, 22 stycznia. Dzisiaj lepiej unikać także dłuższej aktywności na powietrzu. 

Według Głównego Urzędu Statystycznego w Poznaniu mieszka ponad 538 tysięcy ludzi. Ale dane uzyskane na podstawie logowań telefonów komórkowych wskazują, że faktycznie jest ich ponad 716 tysięcy. To jednak nie wszystko - bo na co dzień z przestrzeni miejskiej korzysta prawie milion osób.

We wtorek, 21 stycznia, w całej Polsce obchodzimy Dzień Babci - święto, które swój początek miało właśnie w Poznaniu. Dzień później życzenia będziemy składać dziadkom. Wszystkim seniorkom i seniorom Miasto oferuje kompleksowe wsparcie i wiele propozycji na spędzanie wolnego czasu. 

Trwa przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie ul. Lutyckiej i Golęcińskiej. Powstają wiadukty nad torami kolejowymi, zmieniają się także okoliczne ulice. 23 stycznia (czwartek) przeprowadzone zostaną prace nawierzchniowe na skrzyżowaniu ul. Lutyckiej i Strzeszyńskiej, które wiązać się będą ze zmianami w organizacji ruchu.

W Ministerstwie Obrony Narodowej podpisano list intencyjny dotyczący współorganizacji II edycji Międzynarodowego Kongresu Cyberbezpieczeństwa IN.SE.CON. Wydarzenie będzie platformą wymiany doświadczeń dla ekspertów z obszaru bezpieczeństwa cyfrowego oraz okazją do prezentacji nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Czy Poznań może przetrwać bez rzeki? Jakie znaczenie miała Warta dla miasta i jego mieszkańców na przestrzeni ostatnich 200 lat? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czekają w Galerii Śluza. Do 23 lutego dostępna tam będzie wystawa "Warta. Ćwiczenia z wyobraźni". Natomiast 22 stycznia można wybrać się na spotkanie autorskie wokół książki ,,Pod Wodą. Powodzie w Poznaniu".

Liczba wyników na stronie
10