Ponownie zaśpiewają "Cichą noc" w różnych językach

"Cicha noc" to znana na całym świecie kolęda, którą co roku wykonują wspólnie mieszkańcy Poznania i obcokrajowcy mieszkający w stolicy Wielkopolski. Wszystko po to, by nieść przesłanie tolerancji i otwartości.

Scena na scenie przygotowanej na świąteczne wydarzenie. Scena jest pokryta dużym baldachimem i oświetlona jasnymi światłami, w tym reflektorami i kolorowymi światłami. Na scenie znajduje się czerwone sanie wypełnione zapakowanymi prezentami, co sugeruje świąteczny motyw. Jest również osoba stojąca na scenie, trzymająca mikrofon, prawdopodobnie występująca lub przemawiająca. W tle znajduje się ozdobiona konstrukcja z girlandami i światłami. Na scenie widoczny jest napis "SŁUCHAM TU, TEJ". - grafika artykułu
Wybór utworu jest nieprzypadkowy."Cicha noc" jest znana niemal na całym świecie

W tym roku kolędowanie odbędzie się w czwartek, 12 grudnia o godz. 18:00 na pl. Wolności. Podczas wydarzenia na schodach Arkadii zaśpiewają zaproszeni goście: młodzież i studenci poznańskich uczelni oraz artyści muzycy i soliści, do których mogą dołączyć mieszkańcy. Znane i lubiane utwory świąteczne będą przeplatały się z wielojęzycznymi wykonaniami utworu "Cicha noc".

- Idea spotkania co roku jest taka sama: nieść przesłanie miłości, radości i braterstwa, a także sprawić, aby studiujący w stolicy Wielkopolski obcokrajowcy mogli poczuć, że Poznań to miasto otwarte, tolerancyjne i gościnne - mówi Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej. 

Wybór utworu jest nieprzypadkowy. "Cicha noc" jest znana niemal na całym świecie. Przetłumaczono ją na ponad 300 języków i dialektów. Po wspólnym kolędowaniu uczestnicy będą mogli słuchać muzyki i potańczyć w przygotowanych dla nich słuchawkach w ramach Silent Disco.

Poznań Silent Night jest jednym z wydarzeń towarzyszących Betlejem Poznańskiemu na pl. Wolności. Świąteczny jarmark w sercu miasta potrwa do 6 stycznia.

Projekt jest finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.

HO