Jaką ścieżkę obrać, by zdobyć wymarzony zawód? Która szkoła lub uczelnia będzie najlepsza, by zrealizować postawione przed sobą cele? Młodzi ludzie stają przed wieloma życiowymi dylematami. Spotkania z przedstawicielami placówek z Polski i zagranicy podczas XXIX Targów Edukacyjnych w Poznaniu ułatwią im uzyskanie odpowiedzi na ważne pytania. Tym razem imprezie przyświeca hasło "Edukacja bez granic".

Tysiące poznanianek i poznaniaków na ulicach miasta, setki wolontariuszy, dziesiątki koncertów - tegoroczny, 33. Finał WOŚP w Poznaniu jak zwykle przyniósł wielkie wsparcie. Tym razem zebrane pieniądze popłyną na rzecz hematologii i onkologii dziecięcej. 

Jak powinna wyglądać stolica Wielkopolski w przyszłości? Miasto zapytało poznaniaków i poznanianki: seniorów i dzieci, studentów, całe rodziny, a nawet mieszkających tu obcokrajowców. Wnioski zostaną wykorzystane podczas pracy nad ważnym dokumentem. 

Koralikowe Inspiracje, oferujące możliwość stworzenia biżuterii na zamówienie, dołączyły do programu Zaułku Rzemiosła. Realizowany przez Miasto Poznań projekt zakłada wspieranie lokalnych rzemieślników i promowanie tradycyjnego rękodzieła w nowoczesnym wydaniu.

Z kolejnego terenu miejskiego zniknie asfalt i inne nieprzepuszczalne nawierzchnie, a w zamian pojawi się obszar biologicznie czynny z nowymi drzewami i krzewami. Prace z tym związane zostaną przeprowadzone w ramach przebudowy skrzyżowania ulic Taylora, Kościuszki i Taczaka. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę robót.

Centrum Kultury Zamek zaprasza osoby powyżej 60. roku życia do udziału w cyklu warsztatów artystycznych "Senioralni manualni". Zajęcia rozpoczną się 10 lutego i potrwają do czerwca 2025 roku. Wkrótce ruszą zapisy.

W 2024 roku Miasto dofinansowało renowacje poznańskich zabytków. Dzięki dotacjom w wysokości 1,3 mln złotych dawny blask odzyskało 11 obiektów, w tym m.in. secesyjne kamienice na Łazarzu czy Jeżycach.

Matematyka, chemia, fizyka, język polski czy angielski - to przedmioty szkolne, w opanowaniu których pomogą korepetytorzy. Aby skorzystać z bezpłatnych zajęć, wystarczy wziąć udział w projekcie "Korki w Mieście".

W ten weekend Poznań tętni życiem! W niedzielę zagra Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy - ale czekają nas także emocjonujące premiery filmowe, np. długo wyczekiwany "Nosferatu" i liczne spektakle komediowe. Na scenach domów kultury, odbędą się muzyczne spotkania z młodymi artystami, a rodzice i ich podopieczni będą mieli okazję zwiedzić historyczne obiekty miasta i rozwiązać związane z nimi łamigłówki. 

W ramach Poznańskiej E-sportowej i Gamingowej Akademii Mistrzów i Ekspertów (PE:GAME) ruszył projekt, którego celem jest promocja e-sportu i wsparcie młodych ludzi chcących związać swoją przyszłość z tą branżą. Pierwszy, pilotażowy program szkoleń i treningów realizowany jest w ramach Poznań CityLab.

Do 31 stycznia przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na mniejszą skalę mogą zgłaszać się do Małego ZUS Plus. Umożliwia on opłacanie niższych składek na ubezpieczenia społeczne, naliczanych na podstawie dochodu z poprzedniego roku kalendarzowego.

Na terenie Zespołu Szkół nr 8 przy ul. Jarochowskiego powstaje hala sportowa, w której trenować będą poznańscy judocy. Pierwsze prace w terenie rozpoczęły się jesienią, od tej pory na placu budowy wiele się zmieniło.

W środę, 22 stycznia odnotowano przekroczenie stężenia pyłów drobnych PM10. Prognozuje się jego utrzymanie. Dlatego osoby posiadające w domach bardziej ekologiczne źródła ciepła nie mogą palić w kominkach opalanych drewnem, piecach kaflowych i kotłach węglowych niespełniających wymogów ekoprojektu. Zakaz obowiązuje w czwartek, 23 stycznia. Dzisiaj lepiej unikać także dłuższej aktywności na powietrzu. 

W tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyło się wiele miejskich jednostek i instytucji. Wylicytować można dzień w roli opiekuna zwierząt w zoo, wyjątkową przejażdżkę poznańskim tramwajem, realizację własnego ogrodu deszczowego, spacer po mostach Berdychowskich, "Księgi Jakubowe" z autografem Olgi Tokarczuk czy koszulkę kapitana Lecha Poznań. 

Centrum Inicjatyw Senioralnych rusza z drugą edycją projektu Senioralna Mapa Poznania - Fest Miejscówki. Akcja ma na celu stworzenie zestawienia przestrzeni wyjątkowych dla starszych mieszkańców miasta. Kto znajdzie się na liście?

Koziołki Aquanetu z autografem Roberta Makłowicza, książka podpisana przez wybitnego politologa czy limitowane karty PEKA - to tylko niektóre fanty, jakie na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przekazuje Miasto Poznań. W tym roku motywem przewodnim finału jest zdrowie i bezpieczeństwo dzieci.

Historyczne tramwaje wyjadą w niedzielę, 26 stycznia, na poznańskie torowiska. Aby nimi podróżować, nie trzeba będzie kupować biletu - wystarczy wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, wrzucając darowizny do puszek wolontariuszy znajdujących się w pojazdach.

Według Głównego Urzędu Statystycznego w Poznaniu mieszka ponad 538 tysięcy ludzi. Ale dane uzyskane na podstawie logowań telefonów komórkowych wskazują, że faktycznie jest ich ponad 716 tysięcy. To jednak nie wszystko - bo na co dzień z przestrzeni miejskiej korzysta prawie milion osób.

Barbara Wysoczańska, Lucinda Riley i Joanna Kuciel-Frydryszak - to autorki, których książki były najczęściej wypożyczane z Biblioteki Raczyńskich w ubiegłym roku. Dzieci z kolei najbardziej zachwyciły tajemnice opisywane przez szwedzkiego pisarza, Martina Widmarka.

Trwa przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie ul. Lutyckiej i Golęcińskiej. Powstają wiadukty nad torami kolejowymi, zmieniają się także okoliczne ulice. 23 stycznia (czwartek) przeprowadzone zostaną prace nawierzchniowe na skrzyżowaniu ul. Lutyckiej i Strzeszyńskiej, które wiązać się będą ze zmianami w organizacji ruchu.

Liczba wyników na stronie
30