Miasto będzie kontynuować program, zabezpieczający płodność u chorych onkologicznie mieszkańców i mieszkanek Poznania. Planuje na to przeznaczyć ponad milion zł w ciągu najbliższych ponad 3 lat. Zgodzili się na to radni podczas piątkowej sesji. 

Poznańskie Centrum Dziedzictwa po raz kolejny otrzymało nagrodę Lidera Dostępności w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie. Tym razem wyróżnienie trafiło do Centrum Szyfrów Enigma - jurorzy docenili przestrzeń wolną od barier architektonicznych i przyjazną dla osób z niepełnosprawnościami.

Miejski program profilaktyki i wczesnego wykrywania osteoporozy będzie kontynuowany - taką decyzję podjęli radni podczas sesji. Podobnie jak obecnie, będą mogły z niego skorzystać poznanianki, które mają 50 lub więcej lat. 

W najbliższą sobotę tj. 8 lipca na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Wypoczynek" przy ul. Jana Brzechwy 3 w Poznaniu w godz. 11.00 do 15.00 odbędzie się Biała Sobota na ROD. Jest to kolejne w tym roku wydarzenie prozdrowotne zorganizowane dla mieszkańców Poznania, finansowane z budzetu Miasta, poświęcone profilaktyce zdrowotnej, promocji zdrowia i zdrowego stylu życia.

W 2018 roku ruszyły zajęcia antydyskryminacyjne w poznańskich szkołach. W poniedziałek, 19 czerwca, odbyło się podsumowanie 5 lat działania programu, w którym wzięło udział ponad 8 tys. uczniów. Przeprowadzono setki zajęć na temat równego traktowania osób o różnym pochodzeniu, statusie materialnym, społecznym czy z niepełnosprawnością.

Co sprawia, że poznanianki i poznaniacy poświęcają swój wolny czas, by pomagać innym? Jak Miasto może wspierać wolontariuszy? Każdy może odpowiedzieć na te pytania - ruszył drugi etap konsultacji społecznych dotyczących rozwoju wolontariatu w stolicy Wielkopolski.

Poznańska Klinika Kardiologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego przy ul. Szpitalnej, wprowadza do rutynowej praktyki małoinwazyjne zabiegi leczenia wad wrodzonych serca oraz nowoczesne zabiegi hybrydowe. To świetna wiadomość dla wielu małych pacjentów i pacjentek oraz ich rodziców.

Poznań jest miastem, w którym każdy -  niezależnie od koloru skóry, stopnia sprawności, narodowości, orientacji psychoseksualnej czy wieku - ma prawo czuć się bezpiecznie i być równo traktowany. Co jeszcze można poprawić? Każdy może pomóc w odpowiedzi na to pytanie - ruszyły konsultacje społeczne dotyczące "Polityki Miasta Poznania na rzecz Równości i Różnorodności Społecznej".

Około 12 ton kabli trafiło w ubiegłym tygodniu do Charkowa, partnerskiego miasta Poznania w Ukrainie. Miasto przeznaczyło na ten cel 300 tys. zł. To już kolejna pomoc przekazana dotkniętym wojną sąsiadom.

Liczba wyników na stronie
10