W najbliższą środę, 16 października, rozpoczną się prace na ul. Kochanowskiego. Dzięki nim na odcinku pomiędzy ulicą Dąbrowskiego a Poznańską, pojawią się nowe nasadzenia zieleni, w tym 16 drzew.  

Już w najbliższą sobotę, 19 października, każdy będzie mógł zadbać o zdrowie i skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych. Wydarzenie jest częścią Poznańskiego Tygodnia Kobiet.

Poznanianki i poznaniacy uczcili Dzień Hołdu i Pamięci Ofiar Reżimu Komunistycznego. Przy okazji oddano cześć zmarłemu w tym roku majorowi Zenonowi Wechmannowi. Skwer przy Szkole Podstawowej nr 33 będzie nosił jego imię. Miasto reprezentował Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta oraz Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania..

Szpital im. F. Raszei wprowadza nową, minimalnie inwazyjną metodę leczenia - radiofrekwencyjną ablację guza trzustki (RFA) pod kontrolą endosonografii (EUS). Dzięki tej technice możliwe jest usunięcie potencjalnie złośliwego guza trzustki metodą endoskopową. Pierwszy pacjent - 71-letni mężczyzna - przeszedł zabieg w środę, 16 października. 

Břetislav Dančák, ambasador Republiki Czeskiej odwiedził stolicę Wielkopolski. W urzędzie miasta przyjął go Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. 

Rada Miasta Poznania uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu w rejonie ul. Folwarcznej. Dzięki niemu mieszkańcy osiedla domów jednorodzinnych mają zapewniony szeroki bufor zieleni, oddzielający ich od galerii handlowych.

Miasto wobec osamotnienia i samotności - to temat tegorocznego Forum Rozwoju Miast, międzynarodowej konferencji, która właśnie odbywa się w Poznaniu. Wydarzenie towarzyszy Local Trends - Europejskiemu Forum Samorządowemu.

Białe i czarne, szare i rude, młodsze i starsze, kotki i kocurki, indywidualiści i społecznicy, domowe i wychodzące, łagodne i z charakterem... W poznańskim schronisku każdy znajdzie kota dla siebie. Warto, by osoby, które myślą o posiadaniu takiego pupila, skierowały swoje kroki na Kobylepole, gdzie znajduje się tymczasowy dom adopciaków. Mury budynku nie są z gumy. Kociarnie już teraz są przepełnione. 

Mieszkańcy korzystają już z nowego chodnika po północnej stronie ulicy św. Rocha. Drzewa będą posadzone do połowy listopada. Trwają prace remontowe chodników przy ulicach: Wiatracznej, Klonowica i Łąkowej. 

We wtorek, 15 października nauczyciele odebrali Nagrody Prezydenta Miasta Poznania, przyznane z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W ten sposób doceniono ich osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i organizacyjnej. Wyróżnienia otrzymało aż 367 osób. 

Poznań pamięta o Batalionach Chłopskich. W 84. rocznicę ich powstania złożono kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. W imieniu mieszkanek i mieszkańców Miasta zrobił to Witold Rewers, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UMP.

Ekologia, bioróżnorodność oraz potencjał terenów podmokłych w zakresie adaptacji do zmian klimatu i ochrony wód - to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas konferencji "Klimat i środowisko". Wydarzenie, organizowane przez Urząd Miasta Poznania, odbędzie się 17 października na MTP, w ramach Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO. Udział w konferencji jest bezpłatny.

"Siła wolontariatu zmienia Poznań. Doceń różnorodność w działaniu!" - to hasło, które przyświeca tegorocznej edycji konkursu na wolontariusza roku. Kto nim zostanie - okaże się w grudniu, ale nabór kandydatów do tego zaszczytnego tytułu trwa.  

Znamy już nazwiska dziewięciu wspaniałych i odważnych kobiet, które zostaną bohaterkami miejskiej kampanii społecznej. Wieńczy ona tegoroczną akcję społeczną "Poznanianki 2024", razem z Tygodniem Kobiet, który rusza już w najbliższą sobotę.

Coraz bliżej końca prac związanych z budową drogi rowerowej w rejonie ul. Strzeleckiej i Królowej Jadwigi. Ułatwi ona przejazd między rondem Rataje a centrum miasta. Będzie elementem głównej trasy, która - zgodnie z Programem Rowerowym Miasta Poznania - połączy centrum z rejonem Szczepankowa.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 68 z Oddziałami lntegracyjnymi i Specjalnymi na os. Jana III Sobieskiego zyskali bardzo dobre warunki nauki. Od września dzieci i młodzież z placówki na Piątkowie uczą się w gruntownie przebudowanym budynku. W poniedziałek, w Dzień Edukacji Narodowej, odbyła się tam uroczystość, podczas której zaprezentowano szkołę po zmianach. 

Liczba wyników na stronie
20