Powiększ tekst
Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i zdjęcie artystek.

Spotkanie z Olgą Drendą i Joanną Gutral

25.03.2024
18:00
Concordia Design, ul Zwierzyniecka 3 Zobacz na mapie
Bilety darmowe
Opis

Czy humor nas uratuje? - Spotkanie wokół książki Olgi Drendy "Słowo humoru".

Bęzie to kolejne spotkanie z cyklu "Concordia Talks". Tym razem gościniami będą Olga Drenda - autorka książki "Słowo humoru" - oraz Joanna Gutral - doktorka nauka społecznych, psycholożka, psychoterapeutka i psychoedukatorka. Wydarzenie poprowadzi psycholożka i podcasterka Dorota Dot Okulicz, a pretekstem do rozmowy będzie poczucie humoru.

- Jeśli moja książka miałaby stanowić jakiś manifest, to chciałabym, żeby dotyczył on uznania niejednoznaczności i prawa do ambiwalencji - pisze Olga Drenda w swojej publikacji.

Podczas wydarzenia prelegenci spróbują odpowiedzieć na pytania: Czy śmiech i poczucie humoru dadzą się jednoznacznie uporządkować? Jak humor pomaga radzić sobie z rzeczywistością? Kiedy żart przestaje być śmieszny i czy wypada śmiać się z samego_ej siebie?

Uczestnicy spojrzą również na poczucie humoru z szerszej, psychologicznej perspektywy, określą związek humoru z kontekstem kulturowym, przyjrzą się także...sucharom i memom.

Na wydarzenie w sali Luna w budynku Concordia Design można przyjść, pobierając bezpłatną wejściówkę.

Concordia Talks to cykl spotkań, których gośćmi i gościniami są autorzy_ki - pisarze_ki, reporterzy_ki, psycholodzy_żki, osoby, które w swojej twórczości poruszają tematy społeczne współczesnego świata. Ideą spotkań jest dyskusja i przyjrzenie się tematowi z kilku perspektyw - tłumaczy Dominika Sadowska z Concordia Design. Cykl wydarzeń jest organizowany we współpracy z Miastem Poznań #poznanwspiera, Fundacją Vox Artis oraz Fundacją Można Zwiariować. - Spotkania wyróżnia formuła, która opiera się na moderowanej dyskusji i otwartości na interakcje ze strony publiczności - dodaje Dominika Sadowska.

O autorkach książki i prowadzącej

Olga Drenda - pisarka, eseistka, tłumaczka. Absolwentka etnologii i antropologii kultury UJ. Autorka książek Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji, Wyroby. Pomysłowość wokół nas (za którą otrzymała nominację do Paszportów Polityki i Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii esej) oraz rozmów Czyje jest nasze życie (wspólnie z Bartłomiejem Dobroczyńskim) i Książka o miłości (wspólnie z Małgorzatą Halber. Od 2013 roku prowadzi facebookową stronę Duchologia poświęconą widmom epoki transformacji. Z Jackiem Paśnikiem prowadzi podcast Dziś.

Joanna Gutral - doktorka nauk społecznych, psycholożka, psychoterapeutka psychoedukatorka. Naukowo i dydaktycznie związana z Uniwersytetem SWPS w Warszawie. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych w nurcie poznawczo-behawioralnym (nr cert. PTTPB 896). Od lat zajmuje się psychoedukacją w sieci, m.in. przez popularnonaukowy podcast Gutral Gada, a także podczas warsztatów i spotkań dla firm.

Dorota Dot Okulicz - psycholożka, psychoterapeutka w trakcie szkolenia, integratorka doświadczeń psychodelicznych, eventowiec, podcasterka. W fundacji Można Zwariować organizuje i prowadzi wydarzenia, m.in. debaty eksperckie oraz wystąpienia osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Po godzinach: organizuje i prowadzi autorski event Myśli Gonitwa, tworzy podcast "FLOW your mind!" o psychologii i pasji na metapoziomie. Medytuje, pisze, śpiewa.

Baner
Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i zdjęcie artystek. Pobierz baner (PNG, 265,59 kB)
Drukuj tekst
Pokaż kod QR

Plakat