ZaPOZnanie z miastem: Poznań w czasach PRL. Architektura i rozbudowa miasta
Tym razem wybierzemy się na wirtualną wycieczkę po Poznaniu minionej epoki. Jakie były pomysły zagospodarowania zniszczonych części miasta? Co zostało zrealizowane? Jak powstawały największe poznańskie osiedla?
Naszym gościem i przewodnikiem po epoce PRL w Poznaniu będzie Pan Jakub Głaz. Krytyk architektury, publicysta, animator działań przestrzennych. Z wykształcenia architekt, zajmuje się popularyzacją i krytyką architektury w prasie (obecnie "Architektura&Biznes"), radiu oraz telewizji (cykl "Księga Przestrzeni"), a także działaniami na rzecz naprawy miast, prowadzeniem wykładów, moderowaniem dyskusji o przestrzeni i architekturze. Autor i kurator wystaw architektonicznych, organizator konkursów architektonicznych. Współtwórca inicjatywy "Centrum Otwarte", Festiwalu Architektury Modernistycznej "Nowy Plan" i towarzyszącego mu cyklu "Domokrążcy". Członek Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Poznaniu.
Widzimy się w czwartek 2 marca, o godzinie 19:00.
Klub Schron. Wejście od Kościuszki 68.
Poznańska Kamienica:
Mam na imię Asia i jestem przewodniczką miejską po Poznaniu. Należę do Koła Przewodników PTTK im. Marcelego Mottego. Od ponad 2 lat prowadzę na Instagramie profil @poznanska_kamienica, na którym przybliżam historię stolicy Wielkopolski oraz zachęcam do odwiedzania nieoczywistych zakamarków miasta.
Wstęp: 15 PLN
Wydarzenie jest objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania