Powiększ tekst
Symbol tancerza. Podstawowe informacje o warsztatach zawarte w artykule.

Dancing fairPlayce 2022

20.08 – 27.08.2022
Park Rekreacyjno-Sportowy fairPlayce, ul. Bożydara 10, Poznań Zobacz na mapie
Bilety płatne
Opis

Dancing fairPlayce Poznań to kontynuacja Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego - projektu stworzonego przez prof. Ewę Wycichowską w 1994 r., w Polskim Teatrze Tańca. Wydarzenie ma na celu kulturalną i społeczną aktywizację mieszkańców i przybliżenie im wartości, jakie niesie ze sobą taniec.
Tak jak w latach poprzednich, warsztaty zorganizowane zostaną w nowoczesnym Parku Rekreacyjno-Sportowym fairPlayce przy ul. Bożydara 10 na Naramowicach, który doskonale sprawdził się w roli obiektu kulturalnego.

Na zajęcia będzie można zapisywać się od niedzieli, 15 maja (od godz. 12:00) poprzez oficjalną stronę www.dancingpoznan.pl  (tam też znajdą się wszystkie inne niezbędne informacje, w tym program wydarzenia i cennik). Udział w warsztatach mogą wziąć wszyscy, bez względu na wiek i umiejętności taneczne. Każdy znajdzie też coś dla siebie. Przewidziano zajęcia dla początkujących, dzieci, seniorów oraz dla zaawansowanych tancerzy. W projekt zaangażowani będą także studenci i uczniowie szkół tańca i baletu.

Warsztaty odbędą się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania, Jacka Jaśkowiaka. Projekt został także wsparty finansowo przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Poznania. 

Do Poznania zawitają najlepsi pedagodzy i instruktorzy tańca 

Na stronie internetowej Dancing fairPlayce Poznań dostępna jest lista instruktorów oraz technik tanecznych, które można będzie zgłębić podczas warsztatów. Organizatorzy zaprosili pedagogów tańca o międzynarodowej sławie, w tym tancerzy z Polski i zagranicy, takich jak m.in.: Maciej "Gleba" Florek - zwycięzca I edycji "You Can Dance", Jean-Claude Marignale z Francji, Abby Aouragh - z pochodzenia Marokańczyk, Yesid Samir Puello Chala z Kolumbii, Alfredo Garcia Gonzales z Kuby, Gosia Mielech - certyfikowana nauczycielka GAGA, a także Paulina Wycichowska, Andrzej Adamczak, Iwona Piwońska, Jacek Wazelin, Anna Gruszka-Kopeć, Daniel Lee Spurr, Dhélé Tchekpo Agbetou, Małgorzata Matuszewska, Piotr G. Jeziorowski oraz prof. Ewa Wycichowska.

Uczestnicy warsztatów poznają takie style taneczne jak np. waacking, voguing, gaga, hip-hop, broadway jazz, afrocuban dance, dancehall, jazz rock, salsa, bachata i wiele innych. Można będzie także poczuć się jak w teledysku, zgłębiając videoclip dance, high heels, hip-hop, sexy dance, funky czy jazz lub poznać magię tańca współczesnego. 

- Zazwyczaj na warsztatach dominuje jeden kierunek tańca. Na Dancing fairPlayce Poznań możemy zobaczyć obok siebie osoby, które tańczą klasykę, hip-hop i flamenco. Wszyscy spotykamy się wieczorami i rozmawiamy, potrafimy się uzupełniać - mówi Maciej "Gleba" Florek, tancerz i choreograf, zwycięzca pierwszej edycji programu "You Can Dance", jeden z prowadzących warsztaty. - Dancing fairPlayce Poznań to moc zawarta w kilkudziesięciu technikach. Co ważne, nie ma żadnej bariery wiekowej. Za zajęciach mamy kilkulatków i seniorów. 

Atrakcje dla poznaniaków

Warsztaty są płatne, jednak dla mieszkańców północnej części miasta (Moraska, Radojewa Umultowa i Naramowic), gdzie będzie odbywać się Dancing fairPlayce Poznań, przygotowano 100 bezpłatnych wejściówek - dla dzieci, ich rodziców i seniorów. Zostaną one rozdysponowane z pomocą rad osiedli. 

Zadbano także o imprezy towarzyszące. Już 20 sierpnia, o godz. 18:30 zaplanowano wielkie otwarcie warsztatów. W programie są także przedstawienia performatywne oraz wieczorki taneczne. 

Zobacz www.dancingpoznan.pl/

Baner
Symbol tancerza. Podstawowe informacje o warsztatach zawarte w artykule. Pobierz baner (JPEG, 68,79 kB)
Drukuj tekst
Pokaż kod QR