![archiwalny szkic przezentujący plan przebudowy CK Zamek](/mim/events/pictures/szkic,pic1,1225,0,318052,with-dims,248,355.jpg?_sst=1739447166701)
Wystawa - Projekt Zamek
Koncepcja budowy poznańskiej rezydencji cesarza Wilhelma II urzeczywistniła się w 1910 roku. Od czasów cesarskich neoromański zamek wielokrotnie zmieniał gospodarzy i przez dziesięciolecia napełniany był nowymi funkcjami, przekształcany konstrukcyjnie, formalnie i symbolicznie, zarówno w rzeczywistości, jak i w wyobraźni. Zapisem tych zmian są rysunki i modele architektoniczne. Dawne i całkowicie aktualne. Szkice koncepcyjne, rysunki budowlane i wykonawcze, inwentaryzacje, schematy funkcjonalne, wizualizacje. Malowane akwarelą, rysowane piórkiem, kreślone na kalce, budowane z gipsu, renderowane w programach 3D. Pokazany na wystawie wybór projektów to okazja do przyjrzenia się warsztatowi pracy pokoleń architektów oraz zrozumienia czego od zamku oczekiwano dawniej, a czego oczekujemy dzisiaj.
Wstęp wolny.
Zobacz ckzamek.pl
![archiwalny szkic przezentujący plan przebudowy CK Zamek](/mim/main/pictures/szkic,pic1,1225,0,318052,show2.jpg?_sst=1739447166701)