Wystawa zbiorowa studentów - Linia i jej negatyw
WYSTAWA "LINIA I JEJ NEGATYW" jest wystawą studentów I Katedry Rysunku Wydziału Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego im. M. Abakanowicz w Poznaniu, ukazującą młode talenty artystyczne, jednocześnie będącą wspaniałym powodem do namysłu jak ważne i trudne zadanie stoi przed kolejnym pokoleniem artystów.
Każda praca, każdy twórczy proces reprezentuje triumf sztuki w obliczu niepowodzeń m.in. wynikających z ostatnich ciężkich czasów pandemii. Kuratorzy wybrali prace skupiające się na rysunku rozumianym jako podstawowej formie analizy percepcji przestrzeni i jej dziejów. Prace ukazują studium fenomenu ludzkiego ciała - aż po około-rysunkowe redefinicje komunikujące rzeczywistość, czas, przestrzeń za pomocą różnych mediów z rysunkowością jako priorytetem w uzyskanej formie wypowiedzi twórczej.
Przed nowym pokoleniem stoi trudne zdanie: zdaje się, że już od dawna minuta zawiera 120, a nie 60 sekund. W takim tempie przemian socjologicznych, młodzi adepci sztuki mają trudne zadanie, aby sprostać coraz szybciej pędzącemu czasowi i wymaganiom po studiach.
Niemniej jednak I Katedra Rysunku WMiR zapewnia trening w zakresie przystosowania studentów do przyszłości poza uczelnią.
Jest to wyjątkowa wystawa o silnie nakierowującym tytule: "Linia i jej negatyw". Tytuł przygotowuje odbiorcę na zetknięcie się z odważnymi, różnorodnymi, fascynującymi działaniami studentów, jakie rzadko mamy okazję kontemplować - szczególnie w kontekście samoświadomości, inteligencji, empatii, ekologii, doświadczeń sztuki i nauki oraz sztuki i medycyny. Jako gospodarze wystawy studenckiej:
I Katedra Rysunku - "serdecznie zapraszamy na pierwszą tak ważną odsłonę procesów twórczych nowego pokolenia".
W wystawie biorą udział:
- Aleksandra Augustyniak
- Sebastian Jędrzejewski
- Jagoda Kopij
- Kaja Koster
- Angelika Kuzera
- Aleksandra Kubińska
- Kamila Lukaszczyk
- Stanisław Maciejewski
- Anna Machała
- Krzysztof Perz
- Mateusz Pokrzywniak
- Monika Szczygieł
- Dominika Walter
- Mikołaj Wąsowicz
_
Wernisaż: 24.02, godzina 18:00