Powiększ tekst
x

Trzy sypialnie - spektakl

03.12.2018
20:00
Teatr Wielki, ul. Fredry 7
Wstęp wolny
Opis

Olaf i Bożena, których małżeństwo znalazło się na niebezpiecznym zakręcie, desperacko poszukują wsparcia wśród najbliższych przyjaciół, dalszych znajomych, a nawet zupełnie obcych ludzi. Nie zdają sobie jednak sprawy jak silnie ich konflikt oddziałuje na rozmaite związki, które same, jak to zwykle związki, regularnie zmagają się z niebezpiecznymi rafami codzienności. Cóż, małżeństwo to może nie domek z kart, jednak zazwyczaj posiada niezwykle delikatną konstrukcję, której utrzymanie wymaganiezwykłego poświęcenia, wytrwałości i wrażliwości. A tych cech zdecydowanie nie posiadają ani Bożena ani Olaf. Ich pojawienie się na towarzyskiej prywatce od początku zapowiada katastrofę, szczególnie, że wśród gości jest dawna miłość Olafa, z której odejściem właściwie nigdy się nie pogodził. Podczas niekończącej się sobotniej nocy musi zatem dojść do konfrontacji marzeń z rzeczywistością, a także przewartościowanie takich pojęć jak przyjaźń, miłość czy tolerancja. Czy młode, kruche jeszcze związki przetrwają najazd skupionych na sobie egocentryków? Czy przyjaciołom i kochankom uda się uratować wzajemne więzi w obliczu uczuciowej burzy i naporu? I czy czasem taka właśnie walka nie odbywa się regularnie w każdym z naszych domów...?
Prapremiera Farsy na trzy sypialnie odbyła się w Scarborough, w 1975 roku. W Teatrze Kwadrat macie Państwo okazję zobaczyć współczesną, polską adaptację tej klasycznej już komedii.
Alan Ayckbourn (ur. 1939) - angielski dramatopisarz, aktor, reżyser, dyrektor teatru, współpracownik londyńskiego Teatru Narodowego i pisarska gwiazda West Endu, autor komedii i fars. Zyskał światowy rozgłos i popularność. Jest jednym z najbardziej znanych i cenionych współczesnych dramaturgów angielskich. Uważany jest za niezwykle pomysłowego twórcę komedii sytuacyjnych.. Ponad 40 jego sztuk wystawiono na West Endzie i 10 na Broadwayu. Dotychczas jego utwory przetłumaczone zostały na blisko 30 języków.
Ayckbourn generacyjnie należy do pokolenia angielskich "młodych gniewnych", którzy z początkiem lat sześćdziesiątych XX wieku zrewolucjonizowali kulturę brytyjską i uczynili teatr ważnym uczestnikiem ówczesnego życia społecznego i politycznego, m. in. na skutek koncentracji tej sztuki nie na życiu i myślach elit, ale zwykłych ludzi.

CZAS TRWANIA (z przerwą) - ok. 2 godz.

OSOBY:
Bogusława - Ewa Ziętek
Ernest - Marek Siudym
Cezary - Michał Lewandowski
Jowita - Olga Kalicka (gościnnie)
Lucyna - Anna Karczmarczyk
Szczepan - Eryk Kulm (gościnnie)
Olaf - Paweł Małaszyński
Bożena - Angelika Kujawiak (gościnnie)

Bilety - 100, 130 i 160 zł.

opr.sw

Baner
x Pobierz baner (JPEG, 21,09 kB)
Drukuj tekst
Pokaż kod QR