Powiększ tekst
Zespół Kabalerien (1976)

Jak odradzała się muzyka tradycyjna w Bretanii po drugiej wojnie światowej - wykład

22.11.2018
18:00
Dom Bretanii, ul. Stary Rynek 37 (wejście od ul. Wielkiej), Poznań Zobacz na mapie
Wstęp wolny
Opis

"Jak odradzała się muzyka tradycyjna w Bretanii po drugiej wojnie światowej" - wykład Ronana Pellena z udziałem pieśniarza Mathieu Hamona.

Mówiąc o muzyce bretońskiej często mamy na myśli muzykę tradycyjną graną na wsi (instrumentalna na binioù i bombardę czy wokalna wykonywana w technice kan ha diskan) albo odrodzenie folku w latach 70-tych XX wieku, kojarzone z harfistą Alainem Stivellem. Tymczasem ten ruch powrotu do folku w nowej formie rozpoczął się już w latach 50-tych. Wykład przedstawi ewolucję muzyki bretońskiej od tamtych czasów po dziś dzień.

Ronan Pellen - bretoński muzyk i etnomuzykolog. Multiinstrumentalista, gra m.in. na cytarze i violi da gamba. Współpracuje z Sylvainem Barou, Paddym Keenanem, Jacques'em Pellenem, braćmi Molard czy od niedawna ze Szkotem Calumem Stewartem. Gra w zespołach Hamon Martin Quintet, Istan Trio i Skeduz.  Lider bretońsko-indyjskiej grupy Ganga Procession. Dużo podróżuje, szukając muzycznych inspiracji, które sięgają od Irlandii i Bretanii, przez Bliski Wschód aż po Indie, od muzyki dawnej po jazz.

Wstęp wolny.

Zobacz dombretanii.org.pl

Baner
Zespół Kabalerien (1976) Pobierz baner (JPEG, 33,48 kB)
Drukuj tekst
Pokaż kod QR