Seryjni Poeci - Spotkanie z Darkiem Foksem i Konradem Wojtyłą
Prowadzenie: Piotr Śliwiński
Spotkanie promujące tomiki, które ukazały się w Wydawnictwie WBPiCAK: "Kronsztad" Darka Foksa i "Znak za pytaniem" Konrada Wojtyły.
Darek Foks (1966) - poeta i prozaik, redaktor działu prozy w "Twórczości". Studiował na Wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, ukończył scenariopisarstwo w PWSFTviT w Łodzi. Autor książek (m.in.) "Wiersze o fryzjerach" (1994), "Sigmund Freud Museum" (2010), "Liceum" (2012), "Kebab Meister" (2012), "Rozmowy z głuchym psem" (2013), "Historia kina polskiego" (2015), "Wołyń Bourne'a" (2016). Laureat m.in. głównej nagrody w konkursie poetyckim "bruLionu" (1993) i Nagrody Literackiej im. Natalii Gall (1999). Pojawił się dwukrotnie wśród nominowanych do Paszportu "Polityki". W 2005 roku wspólnie ze Zbigniewem Liberą opublikował książkę "Co robi łączniczka", którą wyróżniono Nagrodą TVP Kultura i nominowano do Nagrody Literackiej Gdynia. Laureat Nagrody Silesiusa za całokształt twórczości w roku 2014.
Konrad Wojtyła (1979) - poeta, dziennikarz, krytyk literacki, wiceprezes Fundacji im. Sławomira Mrożka. Autor pięciu książek poetyckich, m.in.: "może boże" (2010) - nagrodzonej Lubuskim Wawrzynem Literackim i "Czarny wodewil" (2013) oraz zbioru wywiadów "Rewersy. Rozmowy literackie" (2014). Przełożył z jidisz na polski wiersze Eliasza Rajzmana zebrane w tomie "Mech płonący" (2015). Współredaktor książki Rafała Wojaczka "Nie te czasy. Utwory nieznane" (2016). Tłumaczony na język angielski, niemiecki, ukraiński, czeski i słoweński. Mieszka w Szczecinie
Wstęp wolny.
_
Seryjni Poeci to cykl spotkań organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu we współpracy z CK ZAMEK od 2008 roku. Jego pomysłodawcą jest Mariusz Grzebalski, poeta i redaktor Wydawnictwa WBPiCAK. Spotkania prowadzi najczęściej Piotr Śliwiński, ale też Marcin Jaworski, Krzysztof Hoffmann i Michał Larek (wszyscy prowadzący są pracownikami UAM). Podczas spotkań prezentujmy autorów oraz tomy poezji i prozy współczesnej wydawane w trzech seriach: "Biblioteka Poezji Współczesnej", "Wielkopolska Biblioteka Poezji" i "Biblioteka Prozy Współczesnej".
Seryjni Poeci goszczą w CK ZAMEK średnio raz w miesiącu (do 2016 roku odbyły się już 43. spotkania, z udziałem ponad 100 twórców z Poznania, Wielkopolski i z całego kraju). Po poznańskim wieczorze Seryjni ruszają w Polskę - do Łodzi, Wrocławia, Warszawy, Szczecina, Gdańska, Mikołowa, Białegostoku, Torunia, Lublina.
_
Więcej informacji na kulturapoznan.pl
_
opr.LT