Małe Ethno
Od kilku lat pod tą nazwą kryją się działania skierowane do najmłodszych. W tym roku, w ramach oferty dla dzieci i młodzieży, CK Zamek postanowił wykorzystać zebrany podczas poprzednich dwóch edycji Festiwalu dorobek małych Ethnoreporterów. Do ich dyspozycji odda prestiżową Salę Wystaw, która stanie się nie tylko miejscem wystawy najciekawszych zdjęć dokumentujących festiwalowe sytuacje, ale również przestrzenią warsztatową dla młodych fotografów. Dzieci pracować będą wspólnie nad kilkoma tematami skupionymi wokół różnorodności kultur, wielokulturowości i odmienności różnych stron świata. Filarem i głównym nurtem działań podczas warsztatów będą spotkania wokół fotografii. Dzieci tradycyjnie, jak w czasie poprzednich edycji Festiwalu, będą dokumentować wydarzenia muzyczne i zakulisowe. Dodatkowymi ich działaniami będzie praca warsztatowa nad wielkoformatowym collage.
We współpracy z artystami tworzącymi grupę Też Architekci zaproponowane zostaną zabawy plastyczne związane z konstruowaniem instrumentów o tak intrygujących nazwach, jak Zaklinacze Deszczu czy Łapacze Snów. Dla najmłodszych kontynuowane będą spotkania z wybitnymi opowiadaczami baśni i bajek pochodzącymi z różnych zakątków świata. Ilustrowane żywą muzyką opowieści przeniosą najmłodszych uczestników Festiwalu dalej niż "za siedem gór i siedem rzek".
Zajęcia Małego Ethno odbywają się od piątku do niedzieli, zazwyczaj w godzinach popołudniowych. Wejściówki w cenie 5 zł kupować można w kasie CK Zamek, przez stronę internetową www.ckzamek.pl oraz serwis bilety24.pl. W większości zajęć uczestniczą dzieci bez opiekunów. Rodzice mogą towarzyszyć swym pociechom podczas spotkań z opowiadaczami baśni, nie muszą wówczas kupować osobnego biletu. Natomiast koncert-warsztat "Daorientacja" (ndz.) przeznaczony jest dla całych rodzin - każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać osobną wejściówkę.
Szczegółowy program na stronie CK Zamek