O nanotechnologii w międzynarodowym gronie - konferencje
Spotkania z największymi osobistościami świata nauki, prezentacja polskich i światowych osiągnięć w dziedzinie nanotechnologii i spektrometrii mas, wymiana doświadczeń oraz integracja środowiska naukowego to główne założenia dwóch konferencji, które
odbędą się w najbliższych dniach w centrum kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Konferencje, którym towarzyszyć będą zarówno warsztaty, jak i ekspozycje targowe, odbędą się w przedostatnim tygodniu czerwca. 7th International Conference on Scanning Probe Spectroscopy and Related Methods SPS'15 potrwa od 21 do 24 czerwca, a 7 Krajowa Konferencja Nanotechnologii od 24 do 27 czerwca.
Celem niezwykłego konferencyjnego klastra jest stworzenie szerokiej, krajowej platformy dla prezentacji wyników i wymiany doświadczeń środowiska naukowego związanego z nanonauką, nanotechnologią i aktywnym udziałem przemysłu.
Obie konferencje rozpoczną wykłady plenarne, do wygłoszenia których zaproszenie przyjęło kilkudziesięciu wykładowców z całego świata, a wśród nich laureatka nagrody Nobla w dziedzinie chemii Prof. Ada Yonath z Instytutu Nauki Weizmanna, Prof. Roland Wiesendanger
z Uniwersytetu w Hamburgu, Prof. Shuji Hasegawa z Uniwersytetu w Tokyo, Prof. Richard Berndt z Instytutu w Kilonii oraz Prof. Hans-Jürgen Butt z Instytutu w Mainz.
Organizatorem merytorycznym 7th International Conference on Scanning Probe Spectroscopy and Related Methods SPS'15 jest Wydział Fizyki Technicznej Politechniki Poznańskiej, a 7 Krajowej Konferencji Nanotechnologii - Centrum NanoBioMedyczne Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Organizatorem technicznym obu wydarzeń jest Poznań Congress Center.