Powiększ tekst
foto

Nowe Nurty Klubowe - Pozen

20.05.2012
15:30
Dziedziniec, Mały Dom Kultury, ul. Zamkowa 3, Poznań
Wstęp wolny
Opis

W ramach Impezy Warte Poznania

Wstęp wolny!

Nowe Nurty Klubowe - Pozen

6 miejsc, 12 godzin Muzyki Non Stop, Bez ograniczenia- Wstęp wolny

W ramach Imprezy Warte Poznania.

POZEN to informator klubowy, ale również kulturalny, który  ukazuje się raz w miesiącu.

POZEN to wspólna inicjatywa poznańskich klubów, w których bujnie rozwija się życie kulturalne.

POZEN to wskazówka dla poszukiwaczy ciekawych  wydarzeń.

Program koncertów i live actów nowe nurty klubowe- Pozen został tak stworzony aby  słuchacze mogli wędrując po mieście wziąć udział we wszystkich wydarzeniach bez obawy, że coś ich ominie.

  • 15.30 Klub Dragon
  • 17.00 Klubokawiarnia Meskalina
  • 18.30 Tanners
  • 20.00 Kisielice
  • 21.30 Klub Fabrika
  • 23.00 Klub Opcja

NOIKO to Michał Kędziora, zaczynający śpiewając, grając na gitarze i bębnach  w kilku garażowych zespołach, później wpółtworzący Spoonboys. Jako NOIKO tworzy instrumentalne lo-fi kolaże, utkane z licznych sampli, dźwięków klarnetu, gitary, perkusjonaliów, cymbałków, pianina oraz przeróżnych elektronicznych wirtualnych instrumentów.

Od początków działalności projekt NOIKO związany jest ze sceną Warsaw Electronic Festiwal, w ramach której prezentował swoją twórczość zarówno grając na żywo jak i publikując na składankach.

Poza NOIKO artysta współtworzy inne, odbiegające od siebie stylistycznie projekty: hau, duet hau_mikael oraz zespoły The Homeless Band (z którym grał na żywo muzykę do spektaklu teatru Napięcie pt. "Przewodnik dla bezdomnych") i Skate Moss.
Na żywo Noiko to kwartet: Michał Kędziora obsługujący loopy i grający na klarnecie, Łukasz Maciejewski na gramofonie, Adam Pysklak na perkusji i Tomasz Krokocki generujący wizualizacje.

NOIKO - "HONEY" | ETA-CD 018

Noiko - Honey to debiutancki album zawierający dziesięć instrumentalnych lo-fi kolaży utkanych z licznych sampli, dźwięków klarnetu, gitary, perkusjonaliów, cymbałków, pianina oraz przeróżnych elektronicznych wirtualnych instrumentów. Materiał składa się z utworów powstałych na przestrzeni 4 lat. Większość dźwięków autor nagrał we własnym mieszkaniu, a sporadyczne partie poza nim. W kilku utworach wystąpił Łukasz Maciejewski, który obsługuje gramofon. Inspiracją do tworzenia tego typu dźwięków były narodziny córki artysty, która podczas nagrań najczęściej znajdowała się nieopodal.

Album NOIKO został zmasterowany przez Krzysztofa Orluka przy użyciu różnego rodzaju sprzętu analogowego. Warto wspomnieć o prototypowym lampowym urządzeniu nasycania dźwięku, które zostało zbudowane przez Andrzeja Starzyka, twórcę studyjnego Looptrotter Monster Compressor.

Dzięki procesowi zostosowanemu podczas masteringu płyta nabrała niezwykłego analogowego ciepła i dawno niesłyszanej dynamiki. Właśnie te cechy wyróżniają album "HONEY", szczególnie dziś, gdy pogoń za głośnością produkcji muzycznych stała się podstawową wartością dla wielu artystów.

Zobacz www.mdk.krzyk.pl

Drukuj tekst
Pokaż kod QR