Powiększ tekst

Recital Lecha Dyblika Bandycka dusza

10.05.2012
19:30
Piwnica Farna Pod Blaszanym Kurem, Pl. Kolegiacki 14/15, Poznań
Wstęp wolny
Opis

To recital błatnych pieśni rodem z Odessy, których motywem przewodnim jest miłość, tęsknota, nadzieja. W programie znajduje się także kilka współczesnych utworów Michaiła Kruga i Aleksandra Rosenbauma.
To pieśni, które nie znają granic i oddają głębię każdej duszy.

Lech Dyblik: Absolwent PWST, rocznik 1980. Aktor teatru, filmu i teatru telewizji. W latach 1981-87 aktor Teatru Narodowego. Charakterystyczne fizjonomia i głos dodają wyrazu kreowanym przez niego postaciom. Mistrz drugiego planu. Jego warsztat aktorski cechują oszczędne środki wyrazu, bez szkody, a wręcz z wielką korzyścią dla postaci, w które się wciela. W jego dorobku znajduje się ponad 40 tytułów filmowych, liczne role teatralne. Stworzył wyraziste drugoplanowe kreacje w takich produkcja jak m.in. "Cwał" w reż. Krzysztofa Zanussiego nagrodzony w Moskwie w 1997 roku, "Kroll" w reż. Władysława Pasikowskiego, "Ogniem i mieczem" reż. Jerzego Hoffmana, "Zemsta" i "Pan Tadeusz" Andrzeja Wajdy, "Dom zły" Wojciecha Smarzowskiego. Na długiej liście dokonań aktorskich Lecha Dyblika znajdują się także seriale telewizyjne, m. in.: "Boża podszewka", "Sukces", "Wiedźmin".
Pasjonat błatnych piesni, które z ogromnym powodzeniem od kilku lat śpiewa w oryginalnej wersji rosyjskiej, z nienagannym akcentem, dla polskiej publiczności.

Lech Dyblik o BANDYCKIEJ DUSZY:
To żartobliwe tłumaczenie rosyjskiego zwrotu "błatnyje piesni".
Pierwszy raz błatnyje piesni usłyszałem w więzieniu w Rostowie nad Donem gdzie trafiłem na jedną noc z powodu podobieństwa do Lochy Skripacza. Oszusta poszukiwanego wtedy listem gończym. Każda z tych pieśni jest opowieścią o jakimś zmarnowanym życiu, o tęsknocie czy też o niewiernej kobiecie.
Odessa jest miejscem gdzie Blatnyje piesni powstawały. Wiele z tych utworów napisanych jest żargonem odeskim. Teksty są często mierne pod względem literackim ale nie o kunszt artystyczny tu chodzi tylko o prostą opowieść o uczuciach. Ciekawostką może być fakt że od tego repertuaru zaczynał W. Wysocki  Cała jego późniejsza twórczość jest właśnie w "błatnym" stylu.
BILETY: 20/25zł.
www.dyblik.pl

Zobacz www.piwnicafarna.pl/

Drukuj tekst
Pokaż kod QR