Poznańska Dyskusyjna Akademia Komiksu
Grażyna Gajewska
Komiksowa postpamięć na przykładzie opowieści graficznej "Achtung Zelig! Druga wojna" Krzysztofa Gawronkiewicza i Krystiana Rosenberga
Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.
dr Grażyna Gajewska - literaturoznawczyni, adiunkt Instytutu Kultury Europejskiej (UAM). Zajmuje się metodologią badań humanistycznych i interdyscyplinarnymi metodami analizowania kultury współczesnej. Autorka kilku książek, m.in. Arcy-nie-ludzkie. Przez science fiction do antropologii cyborgów (2010) oraz współredaktorka kilku prac, jak Nadzieje i obawy płynnej nowoczesności (wraz z Zygmuntem Baumanem, 2005).
Poznańska Dyskusyjna Akademia Komiksu PDAK to spotkania dla osób zainteresowanych komiksem i tych, którzy chcą go poznać z innej, ciekawszej strony.
PDAK to spotkania w formie wykładu lub prezentacji (45 min), podczas których ścierają się odmienne poglądy, widziane z różnych perspektyw naukowych.
PDAK to spotkania, na których równie ważne jak wykład są dyskusja i Twoje zdanie.
PDAK pozwoli zrozumieć, że komiks to coś więcej niż proste historyjki obrazkowe i - być może - odkryć fascynujący świat gier między słowami a obrazami.
Spotkania odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Ratajczaka 38/40, w sali 82 o godzinie 18.00.
Organizatorami Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu są Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Tranzyt w ramach projektu Centrala - Sztuka Komiksu Europy Środkowej.
Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.
Zobacz lib.amu.edu.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1072&Itemid=221